Celan-man.pl - 14 maja, 2021

Pranie tapicerki tamochodowej – kiedy? po co? za ile?

Zadzwoń

Tel:+48 576 581 698

Skąd biorą się plamy?

Nawet jeżeli naszym coniedzielnym rytuałem jest odkurzenie samochodu (swoją drogą, warto wypracować sobie taki nawyk), pojawienie się plam na tapicerce jest kwestią czasu. Plamy powstają tak naprawdę od wszystkiego, od jedzenia, które jemy w samochodzie, rozlanych napojów, a szczególnie od nas samych, którzy w naturalny sposób się pocimy.

Usunięcie plam domowym sposobem

Na rynku istnieje wiele preparatów pozwalających na usunięcie zabrudzeń bez konieczności prania przy pomocy odkurzacza piorącego. Bardzo dobrym środkiem są pianki, które po wyschnięciu wystarczy odkurzyć. Detergent zawarty w piankach powoduje, że brud zamienia się w proszek i jest łatwiejszy do wciągnięcia przez standardowy odkurzacz. Taką operację polecam wykonać co najmniej raz w miesiącu, regularne używanie pianki pozwala również na zachowanie przyjemnego zapachu w naszym samochodzie. Na cięższe zabrudzenia zalecam również sodę oczyszczoną.

Co ile prać tapicerkę?

Jeżeli przyjmiemy zasadę, że co miesiąc będziemy używali pianki, tapicerkę samochodową wystarczy wyprać raz do roku. Warto również wspomnieć, że regularne dbanie o tapicerkę zmniejsza ryzyko rozdarcia i znacząco wpływa na nasze zdrowie. Pamiętajmy, że w samochodach spędzamy niekiedy po dwie godziny dziennie, warto zadbać o to, aby było w nich czysto.